Ogromną zaletą klimatyzatorów jest to, że mogą służyć również do ogrzewania pomieszczeń, urządzenie, które może pracować przez cały rok na pewno będzie dobrą inwestycją. Latem jednostka wewnętrzna chłodzi, a zewnętrzna grzeje.

Klimatyzacją możemy również ogrzewać pomieszczenia.

W dzisiejszych czasach zmagamy się z przeróżnymi problemami, gdy do tego dochodzi za niekomfortowa temperatura w domu, można po prostu oszaleć. Na szczęście temu problemowi można łatwo zaradzić kupując klimatyzator stacjonarny. Taki klimatyzator można podzielić na dwie grupy:

1. Montowane na ścianę – w rozwiązaniach tego typu parownik i skraplacz znajdują się w oddzielnych obudowach. Parownik ma być zamontowany w ochładzanym pomieszczeniu, a skraplacz na ścianie zewnętrznej. Obie części urządzenia są połączone przewodami freonowymi.

2. Montowane na okno – który jest typowym przykładem urządzenia kompaktowego mającego w jednej obudowie i parownik, i skraplacz.  Należy go zamontować w ścianie zewnętrznej domu, najczęściej poświęca się na to część okna.

Klimatyzator z funkcją grzania idealnie sprawdzi się np. w domku letniskowym na działce..

Ogromną zaletą klimatyzatorów jest to, że mogą służyć również do ogrzewania pomieszczeń, urządzenie, które może pracować przez cały rok na pewno będzie dobrą inwestycją. Latem jednostka wewnętrzna chłodzi, a zewnętrzna grzeje. W trybie ogrzewania role się zmieniają i to jednostka wewnętrzna grzeje, a zewnętrzna zaczyna chłodzić. Dzięki temu można uzyskać kontrolę nad temperaturą powietrza w domu przez cały czas. Minusem klimatyzatorów może być ich głośna praca. Głośne klimatyzatory emitują hałas na poziomie ok. 53 decybeli. Cichsze jednostki są w stanie wydać dźwięk na poziomi ok. 48 decybeli, a najcichsze urządzenia emitują hałas o głośności ok. 33 decybeli.Waga klimatyzatorów w zależności od modelu może się różnić, jednak zazwyczaj w przypadku klimatyzatora montowanego na ścianę (dwuczęściowego) waga części zewnętrznej to ok. 30 kg, a części wewnętrznej to ok. 10 kg. W przypadku klimatyzatorów montowanych na okno (jednoczęściowych) waga to ok. 35 kg.

Podsumowując klimatyzator to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie odpowiednią temperaturę w mieszkaniu. Niewątpliwym plusem klimatyzatorów jest to, że mogą pracować przez cały rok, mogą chłodzić lub ogrzewać powietrze, a komfort jaki z tego wynika może być bezcenny.