W zależności od wielu czynników, takich jak przepracowany czas w ciągu roku, narażenie na zabrudzenia, rodzaj klimatyzatora przeglądy to kwestia indywidualna. Zaleca się jednak, aby urządzenia były sprawdzane maksymalnie co 2 lata.

Klimatyzacja w mieszkaniu czy domu staję się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Niebywałe zalety takie jak komfort czy kontrola temperatury sprawiają, że chętniej kupujemy tego typu urządzenia. Obecne funkcje urządzenia zapewniają autonomię i praktycznie brak potrzeby ingerencji człowieka w funkcjonowanie systemu chłodzenia naszego lokum. Pomimo, że na codzień nie musimy podejmować żadnych działań, klimatyzatory jak wszystkie urządzenia potrzebują co jakiś czas przeglądu i serwisowania.

Jak często powinno dokonywać się przeglądu klimatyzacji?

W zależności od wielu czynników, takich jak przepracowany czas w ciągu roku, narażenie na zabrudzenia, rodzaj klimatyzatora przeglądy to kwestia indywidualna. Zaleca się jednak, aby urządzenia były sprawdzane maksymalnie co 2 lata. Dokonywanie przeglądów technicznych pozwoli uniknąć wielu awarii, co korzystnie wpłynie na stan naszego portfela. Wybierając profesjonalny zakład zajmujący się urządzeniami chłodniczymi uzyskamy gwarancję dokładnego sprawdzenia stanu maszyny, a przy okazji uzyskamy porady od ekspertów, które pozwolą na lepszą konserwację urządzenia.

Jak często powinno się serwisować klimatyzację?

Czyszczenie filtrów powinno odbywać się 2 razy do roku. W przypadku urządzeń, które pracują w powierzchni publicznej, zasady i częstotliwość serwisowania określona jest przez ustawę określoną przez państwo. W przypadku prywatnych urządzeń serwis pozostaje kwestią indywidualną. Zaleca się, aby przy każdej wykrytej nieprawidłowości w działaniu dokonać przeglądu technicznego, a następnie serwisu, a w przypadku braku komplikacji serwisować urządzenie co 2 lata.